Integracja sensoryczna na co dzień w przedszkolu i szkole (webinar – cz. 2)
Uczestnicy: nauczyciele przedszkolni i szkolni, którzy uczestniczyli w pierwszym webinarze na ten temat
Czas: 3 godziny dydaktyczne.
Grupa: do 25 osób.
Szkolenie w formie webinaru: wykład, ćwiczenia praktyczne, dyskusja, dzielenie się doświadczeniami.
Integracja sensoryczna znacząco wpływa na nasze zachowania, na postrzeganie rzeczywistości i rozwija w nas różne kompetencje radzenia sobie ze światem. Problem nieprawidłowości związanych z integracją sensoryczną dotyka wszystkie dzieci, bo nawet jeśli one same nie mają takich trudności, to w grupie czy w klasie zawsze znajdzie się ktoś, kto potrzebuje wsparcia w tym zakresie. To wpływa na pracę nauczyciela czy wychowawcy oraz na sposób, w jaki przygotowuje się do zajęć.
W pierwszej części omówiliśmy zagadnienia związane z integracją sensoryczną, strategie nauczyciela i wychowawcy. Sporo powiedzieliśmy o budowaniu środowiska przyjaznego sensorycznie oraz zwróciliśmy uwagę na to, jak przygotować się do zajęć czy ćwiczeń.
Zagadnienia drugiej części:
- krótkie powtórzenie,
- propozycje ćwiczeń, które można wykorzystać do pracy w grupie lub na zajęciach indywidualnych – sprawdzone pomysły i przykłady, z których będzie można ułożyć plan zajęć,
- grupowanie zabaw sensorycznych, tak żeby uczestnicy łatwo mogli dobrać odpowiednie ćwiczenie do różnych potrzeb dzieci w grupie lub konkretnego dziecka,
- inne problemy, np czy ćwiczenia, które wykorzystujemy są odpowiednie dla każdego dziecka w grupie lub czy potrzebujemy odpowiedniego przygotowania do tych zajęć, czy przeprowadzanie ich w grupie przynosi korzyści, a może niesie ze sobą jakieś pułapki?
Prowadząca: Małgorzata Chomicz-Kieniewicz.
Cena: 90 zł (dostęp do nagrania, a nie udział na żywo – 80 zł)