Pierwszy Festiwal Nauczycieli

Konferencja organizowana przez portal 18h.pl i NODN Supernauczyciel

Termin: 24 listopada 2018 r.

Miejsce: Hotel Trylogia Zielonce k. Warszawy, ul. Poniatowskiego 46

Adresaci: nauczyciele, pedagodzy, metodycy, eksperci wszystkich specjalności i etapów edukacyjnych.

Czas trwania: jeden dzień (10 godzin dydaktycznych)

Cele:

  • podniesienie kompetencji zawodowych
  • kreowanie wizerunku nauczyciela
  • wymiana doświadczeń zawodowych

Program Festiwalu Nauczycieli

Godzina

Tematyka

Prelegenci

10.00–10.15

Rejestracja uczestników

10.15–10.45

Nauczyciel bez truizmów – prowadzący i uczestnicy będą wspólnie poszukiwać odpowiedzi na pytanie, kim jest nauczyciel XXI wieku.

Robert Chamczyk
Polonista, nauczyciel dyplomowany, trener z zakresu konstruowania zadań i wystąpień publicznych w pracy nauczyciela, autor publikacji z zakresu nauczania języka polskiego. W swoich zainteresowaniach zawodowych stawia pytanie: jaki jest współczesny nauczyciel, a jaki być powinien i szuka na nie odpowiedzi.  Na co dzień  ekspert Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Strefa szkoleniowa

10.45–11.30

Przyjazne uczenie i uczenie się – jeśli jesteś nauczycielem poszukującym, chcesz dowiedzieć się, jak pracują nauczyciele w szkołach na świecie, oraz poznać nowe rozwiązania metodyczne, to zapewne warto wysłuchać tego wykładu.

Kinga Białek
wykładowczyni Szkoły Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego, tutorka nauczycieli języka polskiego, badaczka edukacji. Sercem i duchem – polonistka. Mól książkowy i propagatorka czytelnictwa.

11.30–12.15

Czego potrzebuje nauczyciel? Po co nauczycielom szkolenia? – prelegentka przedstawi zalety szkoleń i odpowie na pytanie, dlaczego nauczyciel powinien się szkolić przez całe życie. Ponadto doradzi, jak przeżyć szkolenie i nie zwariować.

Iwona Krzemińska
polonistka z wieloletnim doświadczeniem na wszystkich poziomach edukacyjnych, nauczyciel dyplomowany, konsultant w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Ostrołęce. Praca to jej pasja, nie wyobraża sobie, by mogła wykonywać inny zawód: Praca jest mniej nudna niż zabawa (Charles Baudelaire).

12.15–13.00

Ocenianie w dialogu – intryguje, zaciekawia... Czy jest realne we współczesnej szkole? Prelegentka opowie o nowej formie oceniania.

Joanna Piasta-Siechowicz
inicjatorka działań edukacyjnych, zarządza szkołą podstawową, w której łamie schematy, a trwa w dobrej tradycji. Koncepcja kaizen.edu wyznacza cele realizowane w pięknej przestrzeni, z konwencją niekonwencjonalności w metodyce, u podstaw których jest Człowiek. Autorka publikacji metodycznych, nauczyciel akademicki, redaktor naczelny wydawnictwa, edukator, ekspert MEN ds awansu zawodowego nauczycieli.

13.00–13.15

Przerwa kawowa

Strefa szkoleniowa

13.15–14.00

Ja, nauczyciel i moje możliwości – prelegentka spróbuje odpowiedzieć na trudne pytania, m.in.: jak uwierzyć w swoje możliwości?, jak pracować z przekonaniami?, jak wyznaczać cele i je osiągać.

Violetta Kalka
od 21 lat nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu. Coach, entuzjastka budzących się szkół, porozumienia bez przemocy i nowoczesnych technik nauczania. Od kilku lat współpracuje z wydawnictwem Operon, tworząc arkusze maturalne i kursy motywacyjne. Książkoholiczka i miłośniczka zwierząt. Jej duchową małą ojczyzną jest Kazimierz Dolny.

14.00–14.45

E8 – czy taki diabeł straszny, jak go malują? – w kwietniu 2019 r. egzamin ósmoklasistów – co o nim wiemy? Charakterystyka egzaminu, budowa arkuszy egzaminacyjnych, najważniejsze informacje dotyczące procedur – oto, co kryje się pod hasłem E8.

Robert Chamczyk

14.45–15.30

Od stażysty do supernauczyciela – kryteria i zasady oceny pracy nauczyciela w kontekście awansu zawodowego – dlaczego budzą wątpliwości?

Ewa Stolarczyk
wicedyrektorka w ZS-P nr 6 w Warszawie, ekspert ds. awansu zawodowego. Jej pasją są nowoczesne technologie w szkole, programowanie w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

15.30–16.30

Zwiedzanie Muzeum Filmów Jerzego Hoffmana

Kawiarnia 18h

16.30–17.30

Kawiarnia 18h zaprasza na poczęstunek i rozmowy.